Shiatsu Masajı

Shiatsu Masajı

Shiatsu, Japonca kökenli bir masaj türüdür. Türkçe adı olarak “parmakla bastırmak” olarak çevrilen bu masaj türü genel anlamda enerji masajı olarak da bilinmektedir. Modern tıb ile birleşen bu masaj türünden insan vücudunda ki kötü enerji dışarı atılarak daha sağlık ve pozitif enerjinin vücuda enjekte edilmesi ön görülmektedir. Enerji tıbbı dalına giren bu masaj türünü daha detaylı olarak inceleyelim.

 

İnsan bedenin de yer alan yaşam enerjinin çeşitli sebeplerden dolayı gün içerisinde azalması sonucunda bir takım rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Shiatsu masajında ise önemli olan bu enerjinin kaybolmaması ve her zaman daha iyi bir sonuç elde edilmesidir. Fiziksel ve kimyasal nitelikleri içerisinde barındıran Shiatsu masajının genel amacı ise vücutta dengesiz gerçekleşen enerji dağılımını daha dengeli bir hale getirmek olacaktır.

 

Shiatsu masajında önemli olan faktörlerden biri ise bu masajı uygulayacak olan kişinin sizlerle olan etkileşimidir. Dokunma üzerine kurulan bu masaj türünde bsı noktası bulunmaktadır ve buna Tsubo denilir. Uygulayacak olan kişinin de 360 ile 600 arasında bu basıncı uygulaması gerekmektedir.

 

Shiatsu Masajı Nasıl Yapılır ?

Shiatsu masajı uygulaması genel olarak dokunma, sallama, basınç uygulama, esnetme, darbeleme ve eklem çalıştırma işlemlerine dayanmaktadır. Bu tekniklerin hepsini içeren bu masaj türü diğer masajlara oranla biraz daha kapsamlı ve daha dikkatli bir şekilde profesyonel masözler ya da masörler tarafından uygulanmalıdır.

 

Shiatsu Masajı’nın Yararları Nelerdir ?

 

Shiatsu masajının faydaları oldukça fazladır. İnsanı rahatlatır, hafiflik katar, dinçlik verir ve en önemlisi huzur içerisinde bir hayatı sizlere sunar. Kaslarda meydana gelen esnekliği ve bununla birlikte baş ve sırt ağrılarına da iyi gelebilecek olan Shiatsu masajı, zihni berraklaştırarak daha çabuk algılayabilmek ve daha hızlı düşünebilme yetisini insana katabilmektedir.

 

Yetişkin insalarda faydalı olduğu gibi çocuklarda da bir o kadar faydalı olan Shiatsu masajı; uyku problemi, kabızlık, hırçınlık, stres, depresyon, hazımsızlık, sinir, migren, baş ağrısı gibi bir çok hastalığın tedavisi olarak da bilinmektedir. Ek olarak çocuklarda bağışıklık sistemini de geliştirebilecek olan bu masaj türünde ihtiyacınızı her türlü karşılayabilecek ve istediğiniz huzura sizlerde kavuşabileceksiniz.

Etiketler: Shiatsu Bali Masajı