Masör Masöz Kursu | Masaj Eğitimleri | Masaj Kursu


Masör Masöz Kursu

Masör Masöz Kursu

Masör Masöz Kursu (608 Saat)

Müşterilerine elleri veya masaj aletleri ile masaj yaparak kan dolaşımlarını kolaylaştıran, yorgunluklarını gideren, sinirleri yatıştıran, vücuttaki zararlı maddelerin dışarıya atılmasını sağlayan kişidir. Hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde, masaj uygulamasına ilişkin olan işlemleri, belirli bir sürede, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişilerdir. Masör masöz kursunu başarıyla tamamlayan kadınlara masöz, erkeklere masör denir.

Ders program içeriğinde öncelik hijyen ve sağlık kuralları ön planda tutulur. Anatomi, fizyoloji, Satış teknikleri, Masaj teknikleri ve masaj çeşitleri, masajda kullanılacak ürünler, Kozmetikler, Aromatik Yağlar ve Modern Spa, Otantik Spa ve Spa’nın temel prensipleri, Türk Hamamı, ders program içeriğinde ağırlıktadır. Eğitimimiz Hafta içi ve Hafta sonu grupları olarak yaklaşık 4 ay sürmektedir. Kurs bitiminde sınava giren öğrencilerimiz 608 saatlik MEB Onaylı Masaj Sertifika’larını alırlar.

Mezun olan ğğrencilerimiz bu eğitimin doğrultusunda, Güzellik Salonları ve Merkezlerde, Masaj Salonları ve merkezlerinde, Kaplıca ve Banyo Tesislerinde, Spa, Thalosso Terapi ve Bakım Merkezlerinde, Spor Merkezleri ve Salonlarında çalışabilirler. Ayrıca lise mezunu ve üstü olan öğrencilerimiz608 Saatlik Masör-Masöz Belgesi’ni aldıktan sonra herhangi bir özel eğitim kurumunda öğretmenlik yapabilirler.

Kurs Saatleri

  • Pazartesi ve Çarşamba Günleri 19:00-22:00
  • Perşembe ve Cuma Günleri 19:00-22:00
  • Cumartesi ve Pazar günleri 11:00-15:00 ve 19:00-22:00

Etiketler: Masör Masöz Kursu