Refleksoloji Eğitimi | Masaj Eğitimleri | Masaj Kursu


Refleksoloji Eğitimi

Refleksoloji Eğitimi

Refleksoloji Eğitimi

Refleks noktalarına basınç uygulanarak vücuttaki sinirler ve kan dolaşımı uyarılır, böylece rahatsızlıklar giderilir. Akupunktur prensiplerine benzer şekilde, refleksoloji vücudun enerji akımını uyararak iyileşme ve fiziksel fonksiyonlarda dengeyi sağlar. Vücuttaki organlar çeşitli yollardan akan enerjiyle bağlantılıdır. Uyarılan bölgedeki organlar ve salgı bezleri fonksiyonlarını yerine getiriyorsa, değişikliğe uğramayan rahat bir enerji akımı olur.
En yaygın kullanılan refleksoloji formu ayaklara uygulanan basınçtır. Ayak refleksolojisti, kişinin ayaklarındaki belirli noktalara başparmağıyla tazyik uygulayarak, bu noktanın vücutta ilintili olduğu alanda rahatlama sağlar. Bu anlamda da refleksoloji bir bilim olduğu kadar, tekniği uygulayan uzmanların becerisine ve zarafetine dayanan bir sanattır.

Refleksoloji, bugün destekleyici ya da tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır. Refleksoloji sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur. Refleksoloji Kursumuzda, refleksoloji bilgi ve becerisine sahip nitelikli uzmanlar yetiştirilmektedir.

Etiketler: Refleksoloji Eğitimi